SSS

Sanal tur ekipmanlarımız genellikle çekim yapılacak alanın ihtiyaçlarına göre değişiyor. Büyük alanlarda daha fazla materyale ve kişiye ihtiyacımız oluyor. DSLR tipi dijital fotoğraf makineleri, balık gözü lens, tripod, tetikleyici ve spot ışıklar kullandığımız belli başlı ekipmanlar.
Sanal tur çekimi kurumsal ve profesyonel anlamda yapılacaksa işin uzmanına danışmakta fayda var. Ancak hobi olarak görülüyorsa elbette herkes yapabilir. Vakit ayırılarak yapılan her şey gibi sanal turu da pratik yaparak öğrenebilirsiniz.
Firmanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmak istiyorsanız sanal tur yaptırmanız gerekiyor. Ayrıca çağımızın en büyük reklam araçlarından biri olan fotoğraf teknolojisinin bu son nimetinden yararlanarak rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.
Açık alanlar fotoğrafçılar için kimi zaman kabusa dönüşebiliyor. Kapalı havalar fotoğraf kalitesini düşürürken çok güneşli havalar da ışık boğumuna neden olabiliyor. Ancak her fotoğrafın ayrı bir güzelliği olduğu için mizansen oluşturmaya dikkat ediliyor. Sanal tur uygulamasında ise en ideal hava koşulu belirlenerek çekimler yapılıyor. Beklenmeyen durumlarda ise başka bir tarihe erteleniyor.
Hemen hemen bütün akıllı telefonlar herhangi bir sitede karşılaşacağınız sanal turu eklenti yüklemenize gerek kalmadan izleme olanağı tanıyor. Ancak bazı telefonlar bu özelliği taşımayabilir. Tabletler bu anlamda daha avantajlı oluyor.
Restoranlar için yapılan sanal turlarda öncelikle mekan keşfi yapılıyor, ardından kullanılacak makine ve ekipmanlar seçiliyor. Belirlenen günde ekipler ışıkları ve mekanı kontrol ederek çekime başlıyorlar. Genel sanal tur çekim tekniği ile 60 derecelik fotoğraflar çekiliyor. Odalar, restoranlar, havuzlar ve diğer sunulan hizmetler ayrı ayrı görsele aktarılıyor. Sonrası montaj ve yayın süreci elbette.
Havadan fotoğraf çekimlerinde özel araçlar kullanılıyor. Bu nedenle normal sanal tur çekimlerinden bir miktar fazla rakamlar karşınıza çıkabilir.