Blog

25 Ekim 2014

Sanal Tur Firmasında Olması Gerekenler

Araştırmacı, Yaratıcı, Tecrübeli Sanal Tur Ekibi!
Sanal Dünyada Gerçek Gezinti!
Sanal tur, 3 boyutlu görüntü izlenimi veren panoramik fotoğrafların interaktif bir şekilde birleştirilmesi ile oluşturulan görsel bir uygulama. Kişi ve kuruluşların internet sitelerinde yer alan sanal tur uygulamaları ziyaretçilerine mekanın içindeymiş hissi uyandırması nedeniyle ilgiyle karşılanıyor.

Reklamcılık ve tanıtım filmi sektöründe devrim yaratan sanal tur, reklam ajanslarının ve firmalarının verdiği hizmetler arasında yerini…

Read more...

Sanal Turun Şifreleri

İngilizce karşılığı virtual tour olan Sanal Tur, teknik olarak, çekilen 360° panoramik fotoğrafların özel bir program aracılığı ile birbirine bağlanmasıyla oluşturulan ve görenlere üç boyutluymuş izlenimi veren görsel bir uygulamadır.

İnternet sitelerinin en önemli eklentilerinden olan sanal tur, ziyaretçilere mekanın içindeymiş hissi uyandırır ve interaktif olarak tanıtımı sağlar.

Şimdi sizlere sanal tur nasıl yapılıyor ve dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.
Sanal…

Read more...

14 Haziran 2014

Yeni Bir Dünya Görüşü: Google Earth!

Google Earth, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar yazılımıdır. Yazılım tüm Dünya’nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görülmesini sağlar.

Temmuz 2005’te sadece ABD’nin tamamına yakınının yüksek çözünürlükte sanal tur fotoğrafları izlenebilirken Haziran 2006’dan itibaren dünyadaki şehirlerin büyük bir bölümünün ayrıntılı görüntüleri yazılıma yüklenmiştir.

Yazılım ilk duyurulduğunda, Rus Gizli Servisi terörist saldırılarını kolaylaştırabileceği gerekçesi ile uygulamaya karşı çıkmıştır.…

Read more...

HDR ve Normal Çekim Arasındaki Farklar

HDR ve normal çekim arasındaki farklara geçmeden önce sizlere HDR hakkında bilgi vermemiz gerek.

HDR High Dynamic Range tanımının kısaltmasıdır. Aynı kareyi birden fazla kez farklı ışık yoğunluğunda çekmek ve bu kareleri bilgisayar ortamında üst üste bindirmek anlamına gelir.

Örneğin bir fotoğrafta karanlık yüzey ile aydınlık olan taraf arasındaki ışık farkı fotoğrafın dinamik kademesini belirler. Fotoğraf makinası ile kadrajı içinde kalan ve…

Read more...

Iphone ve Ipad Uyumlu Sanal Tur

Sanal tur internet ve reklam çağının gereklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Otellerin, restoranların ve barların sıklıkla kullandığı bu uygulama ile hizmet alacağınız mekanı, satın alacağınız ürünü önceden görme şansına erişiyorsunuz.

Günümüzün gereği olarak da akıllı telefon dediğimiz Iphone, farklı programları ve interneti kullanmayı sağlayan Ipadler de sanat tur görebileceğiniz cihazlardan. Firmalar ve işletmeler iphone ve ipad için uyumlu sanal tur yapıyorlar.…

Read more...